Moncenisio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moncenisio
Italisht : Moncenisio
Komunë
noform
{{{Përshkrimi i pamjes}}}
Stema_figura
Stema
Vendndodhja
Moncenisio is located in Itali
Moncenisio
Moncenisio

Koordinatat: 45°12′0″V 06°59′0″L / 45.20000°V 6.98333°L / 45.20000; 6.98333

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Piemonti
Provinca Torino
Kryetari i komunës Bruno Perotto
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4,5 km2
Lartësia 1460 m (m.n.d.)
Popullsia (29/02/2016) 35 banorë
Dendësia 7.78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Moncenisini ose Ferreresi
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 10050
Shenjti mbrojtës Shën Gjergji
Dita e shenjtit
Koordinatat 45° 12′ 0″ Veri

06° 59′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.comune.moncenisio.to.it/ ]


Vendodhja e Komunës.

Moncenisio (frëngjisht: Montcenis, arpitan: Moueini) është një fshat dhe komunë në Provincën e Torinos së Rajonit të PiemontesItali. Ajo shtrihet në një pllajë 1460 metra mbi nivelin e detit dhe ka një shtrirje territoriale prej 4,5 km².