Jump to content

Moncenisio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Moncenisio
Moncenisio
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej(29/02/2.016) 35
Emri i banorëveMoncenisini ose Ferreresi
{{{postal_code_type}}}
10050
Faqja zyrtarehttp://www.comune.moncenisio.to.it/ ]
Vendodhja e Komunës.

Moncenisio (frëngjisht: Montcenis, arpitan: Moueini) është një fshat dhe komunë në Provincën e Torinos së Rajonit të PiemontesItali. Ajo shtrihet në një pllajë 1460 metra mbi nivelin e detit dhe ka një shtrirje territoriale prej 4,5 km².