Mondariz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mondariz
Komunë
Vendndodhja
Mondariz is located in Spanjë
Mondariz
Mondariz

Koordinatat: 42°14′V 8°27′P / 42.233°V 8.450°P / 42.233; -8.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Condado
Kryetari i Bashkisë Julio Alén Montes
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5,259INE banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mondaricense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36870
Prefiksi +34 986 65
Faqja Zyrtare www.concellodemondariz.com


Mondariz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Condado, të provincës Pontevedra, në Galicia. Mondariz ka 5,259INE banorë (2009).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]