Jump to content

Mondariz – Balneario

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mondariz – Balneario
Stema zyrtare e Mondariz – Balneario
Popullsia
 • Gjithsej726
Emri i banorëveMondaricense del Balneario
Faqja zyrtarewww.mondarizbalneario.es

Mondariz – Balneario është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Condado, të provincës Pontevedra, në Galicia. Mondariz – Balneario ka 726 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]