Mondoñedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mondoñedo
Komunë
noform
Entrance to the Sanctuary of Remedios
Stema_figuraBandeira de Mondoñedo.svg
Vendndodhja
Mondoñedo is located in Spanjë
Mondoñedo
Mondoñedo

Koordinatat: 43°25′41″V 7°21′46″P / 43.42806°V 7.36278°P / 43.42806; -7.36278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Mariña Central
Kryetari i Bashkisë Orlando González Cruz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 142.66 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 4508 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mindonienses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27740
Koordinatat 43° 25′ 41″ Veri

7° 21′ 46″ Perëndim


Mondoñedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mariña Central, të provincës Lugo, në Galicia. Mondoñedo ka 4508 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]