Monedha e Lucio Verit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monedhe e Lucio Verit
Lloji Objektet e luajtshme
Vendndodhja E panjohur, Kosovë
Ndërtuar 161-169
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3931

Monedhe e Lucio Verit është një monument i trashëgimisë kulturore në E panjohur, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Objekt i luajtshëm", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]