Monroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monroy
Komunë
Vendndodhja
Monroy is located in Spanjë
Monroy
Monroy

Koordinatat: 39°38′V 6°12′P / 39.633°V 6.200°P / 39.633; -6.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tajo-Salor
Kryetari i Bashkisë Telesforo Jiménez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 204.45 km2
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Popullsia 994 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Monroyegos
Zona Kohore UTC+1


Monroy është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tajo-Salor, të provincës Cáceres, në Extremadura. Monroy ka 994 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 204.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Monroy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale