Montérégie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Montérégie (kthjellim).


Montérégie
—  rajon administrativ  —
Montérégie is located in Kanadaja
Montérégie
Montérégie
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Gjuha zyrtare Frëngjisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°23′23″V 73°06′05″P / 45.389833°V 73.101278°P / 45.389833; -73.101278 (Montérégie)Koordinatat: 45°23′23″V 73°06′05″P / 45.389833°V 73.101278°P / 45.389833; -73.101278 (Montérégie)
Sipërfaqja 11.111 km2
Popullsia 1.415.010 banorë 2008
Dendësia 127,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 29 mars 1966
Zona Kohore UTC-5
Montérégie – harta_foto

Montérégie është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 11111 km² dhe popullsi 1415010 banorë[1]. U themeluar në 29 mars 1966.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek