Mont-Joli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Mont-Joli (kthjellim).
Mont-Joli
Ville de Mont-Joli
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Mont-Joli

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Métis
Kryebashkiaku Jean Bélanger
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°35′00″V 68°11′00″P / 48.583333°V 68.183333°P / 48.583333; -68.183333 (Mont-Joli)Koordinatat: 48°35′00″V 68°11′00″P / 48.583333°V 68.183333°P / 48.583333; -68.183333 (Mont-Joli)
Sipërfaqja 24,455 km2
Popullsia 6.568 banorë 2006
Dendësia 268,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Mont-Joliens, Mont-Joliennes
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 418
Kodi Postar G5H
Vendndodhja
Mont-Joli is located in Kanadaja
Mont-Joli
Mont-Joli
www.ville.mont-joli.qc.ca/

Mont-Joli është një qytetLa Métis, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 24.455 km² dhe popullsi 6568 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek