Mont-ral

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-ral
Komunë
noform
View of La Farena village
Vendndodhja
Mont-ral is located in Spanjë
Mont-ral
Mont-ral

Koordinatat: 41°17′21″V 1°20′30″L / 41.28917°V 1.34167°L / 41.28917; 1.34167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Pere Venrell Mestrich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.69 km2
Lartësia 888 m (m.n.d.)
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mont-ralencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43364
Koordinatat 41° 17′ 21″ Veri

1° 20′ 30″ Lindje


Mont-ral është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Mont-ral ka 172 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]