Montenegristika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Montenegristika është një fushë akademike interdisiplinare e cila merret me studimin e historisë, kulturës, letërsisë dhe gjuhës malazeze. Montenegristika është degë e Ballkanologjisë si dhe sllavistikës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]