Monterrubio de la Serena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monterrubio de la Serena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Monterrubio de la Serena is located in Spanjë
Monterrubio de la Serena
Monterrubio de la Serena

Koordinatat: 38°35′V 5°27′P / 38.583°V 5.450°P / 38.583; -5.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë Fracisco Javier Sánchez Caballero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 314.9 km2
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Popullsia 2537 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Monterrubio de la Serena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Monterrubio de la Serena ka 2537 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 314.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]