Montferri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montferri
Komunë
noform
Sanctuary of Mare de Déu de Montserrat, designed by Josep M. Jujol
Stema_figura
Vendndodhja
Montferri is located in Spanjë
Montferri
Montferri

Koordinatat: 41°16′2″V 1°22′1″L / 41.26722°V 1.36694°L / 41.26722; 1.36694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Francesc Xavier Esplugas i Pablo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19,15 km2
Lartësia 229 m (m.n.d.)
Popullsia 391 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montferriencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43812
Koordinatat 41° 16′ 2″ Veri

1° 22′ 1″ Lindje


Montferri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Montferri ka 391 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19,15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]