Montfoort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Montfoort (kthjellim).


Montfoort
—  komuna  —
stema_figuraMontfoort vlag.svg
Pamje nga Montfoort

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Montfoort
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°02′42″V 4°57′03″L / 52.045°V 4.950833°L / 52.045; 4.950833 (Montfoort)Koordinatat: 52°02′42″V 4°57′03″L / 52.045°V 4.950833°L / 52.045; 4.950833 (Montfoort)
Sipërfaqja 38,22 km2
Popullsia 13.480 banorë 2011
Dendësia 352,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0348
Kodi Postar 3417
Kodi statistikor 0335
Vendndodhja
Montfoort is located in Hollandë
Montfoort
Montfoort
Montfoort – harta_foto
www.montfoort.nl

Montfoort është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 38.22 km² dhe popullsi 13480 banorë[1]. Montfoort është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht