Montgai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgai
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montgai is located in Spanjë
Montgai
Montgai

Koordinatat: 41°47′59″V 0°57′39″L / 41.79972°V 0.96083°L / 41.79972; 0.96083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Jaume Gilabert Torroella
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.92 km2
Lartësia 286 m (m.n.d.)
Popullsia 720 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25616
Koordinatat 41° 47′ 59″ Veri

0° 57′ 39″ Lindje


Montgai është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Montgai ka 720 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Montgai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale