Montorio, Provinca e Burgos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montorio
Komunë
Vendndodhja
Montorio is located in Spanjë
Montorio
Montorio

Koordinatat: 42°35′2″V 3°46′36″P / 42.58389°V 3.77667°P / 42.58389; -3.77667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Skeda:Flag of Castile dhe León.svg  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Odra-Pisuerga
Kryetari i Bashkisë Emilio Marcos Serna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.53 km2
Lartësia 944 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montorianos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9125
Koordinatat 42° 35′ 2″ Veri

3° 46′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.montorio.es

Montorio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Odra-Pisuerga, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Montorio ka 200 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]