Montornès del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montornès del Vallès
Komunë
Vendndodhja
Montornès del Vallès is located in Spanjë
Montornès del Vallès
Montornès del Vallès

Koordinatat: 41°32′V 2°16′L / 41.533°V 2.267°L / 41.533; 2.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.2 km2
Popullsia 16042 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Montornès del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montornès del Vallès ka 16042 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]