Monumenti i Lasgush Poradecit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monumenti i Lasgush Poradecit.JPG

Monumenti i Lasgush Poradecit ndodhet në qytetin e Pogradecit dhe është i lartë 3 m e 40 cm. Skulptori i Popullit, Muntaz Dhrami është realizuesi i këtij monumenti.

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]