Monumenti i Mitrush Kutelit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitrush Kuteli - Monumenti.JPG

Monumenti i Mitrush Kutelit ndodhet në qytetin e Pogradecit dhe është i lartë 3m e 60 cm . Skulptori i Popullit, Muntaz Dhrami është realizuesi i këtij monumenti. Derdhja në bronz është bërë nga Ramazan Karaj. Ceremonia e inaugurimit u zhvillua më 27 prill 2010.

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]