Mook en Middelaar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Mook en Middelaar (kthjellim).


Mook en Middelaar
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Mook
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′09″V 5°52′54″L / 51.7525°V 5.881667°L / 51.7525; 5.881667 (Mook en Middelaar)Koordinatat: 51°45′09″V 5°52′54″L / 51.7525°V 5.881667°L / 51.7525; 5.881667 (Mook en Middelaar)
Sipërfaqja 18,84 km2
Popullsia 7.924 banorë 2011
Dendësia Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "," pikësimi banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024
Kodi Postar 6585
Kodi statistikor 0944
Mook is located in Hollandë
Mook
Mook
Mook en Middelaar – harta_foto
www.mookenmiddelaar.nl

Mook en Middelaar është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 18.84 km² dhe popullsi 7924 banorë[1]. Mook është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu