Moraleja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moraleja
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Moraleja is located in Spanjë
Moraleja
Moraleja

Koordinatat: 40°4′V 6°39′P / 40.067°V 6.650°P / 40.067; -6.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Sierra de Gata, Qarku Sierra de Gata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 147.6 km2
Lartësia 261 m (m.n.d.)
Popullsia 7182 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Moraleja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Gata, Qarku Sierra de Gata, të provincës Cáceres, në Extremadura. Moraleja ka 7182 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 147.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]