Morata de Tajuña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morata de Tajuña
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Morata de Tajuña is located in Spanjë
Morata de Tajuña
Morata de Tajuña

Koordinatat: 40°13′46″V 3°26′11″P / 40.22944°V 3.43639°P / 40.22944; -3.43639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Valentin Mariano Franco
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 537 m (m.n.d.)
Popullsia 7262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28530
Koordinatat 40° 13′ 46″ Veri

3° 26′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientodemorata.es


Morata de Tajuña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Morata de Tajuña ka 7262 banorë (2009).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]