Morgan Jones

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Morgan Jones personazh i luajtur nga Lennie James eshte nje banor i kontese King ne Atlanta. gjate apokalipsit humbet gruan e tij. Eshte Personazhi i pare ne rrugetimin e Rick Grimes. Ne sezonin e trete tregon se si humbet edhe djalin e tij te cilin e sulmoi e ema. Ne sozonin e peste niset per ne Georgia ne kerkim te Rick Grimes ku gjate rrugetimit te tij meson dhe artin e te luftuarit me shkop, duke u bere i afte. Ndihmon Rick ne luften e tij kunder Negan dhe ne fund te sezonit te tete largohet per te rigjetur vetveten.