Morinville

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Morinville (kthjellim).
Morinville
—  qytet  —

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 11
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°48′08″V 113°38′59″P / 53.802222°V 113.649722°P / 53.802222; -113.649722 (Morinville)Koordinatat: 53°48′08″V 113°38′59″P / 53.802222°V 113.649722°P / 53.802222; -113.649722 (Morinville)
Lartësia 792 m (m.n.d)
Sipërfaqja 5,16 km2
Popullsia 6.775 banorë 2006
Dendësia 1.312,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Vendndodhja
Morinville is located in Kanadaja
Morinville
Morinville
www.town.morinville.ab.ca/

Morinville është një qytetDivizioni Nr. 11, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 5.16 km² dhe popullsi 6775 banorë.[1]

Referimet[edit | edit source]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta