Motër dhe vëlla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Flori, një djalë dymbëdhjetëvjeçar, ka një lidhje të ngushtë me motrën e tij më të madhe, Edona, një lidhje që bëhet dhe më e fortë pas vdekjes së mamasë së tyre. Kur Flori zbulon lidhjen romantike të Edonës me një shok të saj student baleti, merr vendimin fatal të përballet me dashurinë e re të motrës së tij. Është kjo drama "Motër e vëlla" (film) i regjizores Ajola Daja. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]