Sokol Angjeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sokol Angjeli është aktor shqiptar. Lindi më 30 qershor 1955Tiranë.

Në vitin 1976 ai u diplomua si aktor në Institutit të Arteve të Bukura në Tiranë, dhe pastaj u specializua në drejtimin teatër.

Rolet e tij[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]