Jump to content

Kur po xhirohej një film

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kur xhirohej një film)


Kur po xhirohej një film
Arkivi i filmit
Titulli shqip Kur po xhirohej një film
Origjinali Kur po xhirohej një film
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1981
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Xhanfise Keko
Skenari Xhanfise Keko, Shpresa Vreto
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Sokol Angjeli
Gentian Basha
Bledar Islami
Marjeta Ljarja
Aktorët tjerë
Elvis Meçe
Zhani Siçishti
Arsen Rexha
Piro Xeci


"Kur po xhirohej një film" është një film Shqiptar i prodhuar në Shqipëri në vitin 1981.

Të dhënat mbi filmin[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij Liljana dhe Kujtimi janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.

Xhirimet jane kryer ne periudhen Mars-prill 1981.

Ne Tirane jane bere xhirimet tek Rruga e Durresit,tek lulishtja afer Ish-Shkolla e partise,Tek ish-rruga e Postes afer sheshit ''Avni Rustemi'' ,tek ish- Kinostudioja ''Shqiperia E re '' dhe tek ish-Uzina e Autotraktoreve ''ENVER HOXHA''.Xhirime te tjera jane bere ne fshatin Dardhas,Cerrave ,Lin,ne Gurin e Kamjes ,ne ish-Hotel ''Turizmi''te Pogradecit dhe ne Tushemisht.Premiera e Filmit u dha me 11.10.1981

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.youtube.com/watch?v=LD4POpex3kA