Kur xhirohej një film

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Kur xhirohej një film
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Kur xhirohej një film
Origjinali Kur xhirohej një film
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1981
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Xhanfise Keko
Skenari Xhanfise Keko, Shpresa Vreto
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Sokol Angjeli
Gentian Basha
Bledar Islami
Marjeta Ljarja
Aktorët tjerë
Elvis Meçe
Zhani Petro
Arsen Rexha
Piro Xeci

"Kur xhirohej një film" është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1981.

Të dhënat mbi filmin[redakto | redakto tekstin burimor]

Përmbajtja[redakto | redakto tekstin burimor]

Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij Liljana dhe Kujtimi janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.

Xhirimet e ketij filmi jane bere ne Tirane dhe ne Pogradec.

Ne Tirane jane bere tek Sheshi Skenderbej,tek Ish KinostudiojaShqiperia e Re dhe tek ish Uzina e Autotraktoreve.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]