Regjisori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Regjia)
Shko te: navigacion, kërko

Regjisori (prej fran.: régisseur, régir udhëheqje), është personi që drejton aktorët dhe pjestarët e tjerë të filmit, shfaqjeve teatrale ose shfaqjeve të tjera artistike.

Regjisorët më të njohur[redakto | redakto tekstin burimor]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e regjisorëve.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]