Steven Spielberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Steven Spielberg - 2017

Steven Allan Spielberg ka lindur më 18 dhjetor 1946Cincinnati, Ohio, ShBA. Është regjisor dhe producent filmiShBA.

Është një nga më të suksesshëm në film dhe sipas revistës Forbes edhe një nga më të pasurit me 2.7 miliard Dollar.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rroga dhe fitimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]