Marjeta Ljarja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Marjeta Ljarja është një aktore e mirënjohur shqiptare. U lind në Pogradec3 shtator 1955. E filloi karrierën në teatrin e Pogradecit.

Më pas u transferua në TK, në Tiranë ku interpretoi shumë role në skenë e film dhe u nderua me mjaft çmime.


Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]