Jump to content

Asgjë nuk harrohet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Asgjë nuk harrohet
Arkivi i filmit
Titulli shqip Asgjë nuk harrohet
Vendi i prodhimit Pogradec Shqipëri
Viti i prodhimit 1985
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 83:51
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Esat Ibro
Skenari Teodor Laço
Muzika e filmit Aleksandër Lalo
Kameramani Faruk Basha

Vladimir Marko

Drejtori artistik Qiriako Bollano
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Llazi Serbo
Jani Riza
Thimi Filipi
Stavri shkurti
Aktorët tjerë
Mario Ashiku
Marko Bitraku
Perika Gjezi
Ilia Shyti

Filmi "Asgjë nuk harrohet" prodhim i vitit 1985.

Regjia: Esat Ibro, Skenari: Teodor Laço, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Aleksandër Lalo.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarjet e filmit zhvillohen në ditët e sotme por sillen edhe ngjarje nga e kaluara për të hedhur dritë në fakte dhe karaktere të ndryshme. Një i riatdhesuar vritet në një qytet të vogël. Askush nuk e di kush është vrasësi. Krye hetuesi e merr përsipër këtë ngjarje dhe ia del të zbulojë shkaqet e krimit.[1]

Xhirimet e këtij filmi janë bërë në Pogradec dhe në Berat.