Spiro Urumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Spiro Urumi (1928-1997) ishte një aktor i Teatrit “Aleksandër Moisiu” të qytetit të Durrësit. Ka interpretuar në dhjetëra role në teatër dhe në kinematografi. Ka qenë volejbollist me skuadrën e “Teutës”. Për meritat e tij artistike Spiro Urumi është nderuar me titullin "Artist i Merituar".

Filmografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinematografi