Zani partizani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zani partizani është një film shqiptar i vitit 1976, me regjisor Pali Kuke dhe skenarist Naum Prifti.

Premiera e filmit ishte me 11 janar 1976. U prodhua nga TVSH.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Paskal Semini ... Zani

Ali Begu ... Babai

Marta Burda ... Nëna

Aleksandër Llazo ... Një fëmijë

Spiro Urumi ... Komandanti

Guljelm Radoja ... Komisari

Mirush Kabashi ... Partizan-vëlla i zanit