Jump to content

Një ndodhi në port

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një ndodhi në port
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Një ndodhi në port
Vendi i prodhimit Durrës Shqipëri
Viti i prodhimit 1980
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 55:40
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Hysen Hakani
Skenari Kadri Piro

Lirim Pëllumbi

Muzika e filmit Hajg Zaharian
Kameramani Ilia Teprini

Pandeli Polena

Drejtori artistik Nikollaq Taja
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Demir Hyskja
Thimi Filipi
Spiro Urumi
Agim Shuke
Aktorët tjerë
Xhelal Tafaj
Violeta Dede
Mirush Kabashi
Adriana Ceka

Një ndodhi në port është një film shqiptar i prodhuar ne vitin 1980.

Regjia: Hysen Hakani, Skenari: Kadri Piro & Lirim Pëllumbi, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Hajg Zaharian

Aktorët në role:

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fallsifikohen të dhënat laboratorike të kontrollit të mallit në dëm të cilësisë. Kjo bën që të prishet kontrata me një firmë të huaj. Për këtë dyshohet një specialist që merret me kontratat. Me këto akte sabotatorët synojnë të humbasin gjurmët dhe të krijonë pasiguri. Kjo gjë shakton trazira në marrëdhëniet dashurore të Lindës me Artanin djalin e specalistit të portit.


Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]