Faruk Basha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Faruk Basha lindi më 9 shkurt të vitit 1940Tiranë, është kinematograf shqiptar, kameraman dhe zhvillues i efekteve speciale filmike.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinematografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kameraman[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Efekte speciale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.