Familja ime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Familja ime
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Familja ime
Origjinali Familja ime
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Roza Anagnosti
Anila Karaj
Liza Laska
Armend Marko
Aktorët tjerë
Sheri Mita
Pandi Raidhi

Filmi "Familja ime" prodhim i vitit 1987. Regjia: Albert Xholi, Skenari: Rozi Theohari, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan.

Interpretojnë

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teto Kalina mbetet vetëm pas vdekjes së të shoqit. Nipi ka detyrë të kujdeset për të. Së bashku me rregullat e ngurta ajo sjell në shtëpinë e re traditat më të mira popullore të rregullit dhe sjelljes së mirë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.