Time of the Comet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Time of the Comet.jpg

Koha e Kometës (en. Time of the Comet) është film shqiptar i vitit 2007 i realizuar me regji nga Fatmir Koçi dhe shkimtar Dritero Kasapi, bazuar në romanin "Viti i mbrapshtë" nga Ismail Kadare.

Përmbajtja[redakto | redakto tekstin burimor]

Një i ri kërkon të luftojë për të liruar vendin e tij dhe për të sjellë lirinë në atdhe, por në vend të luftës ai gjen dashurinë e jetës së tij.

Aktorët dhe rolet[redakto | redakto tekstin burimor]