Motionless In White

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Motionless In White
Motionlessinwhitelv2011.jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Scranton, Pennsylvania
ZhanretPost Hardcore, Metalcore, Gothic metal
Vitet aktive2005 - sot
Shtëpitë diskografikeFearless, Tragic Hero, Masquerade
Faqja zyrtaremotionlessinwhite.net
AnëtarëtChris Motionless
Ryan Sitkowski
Devin Sola
Ricky Olson
Josh Balz
Ish-anëtarëtKyle White
Mike Costanza
Frank Polumbo
Angelo Parente
Thomas Bell
Brandon Richter

Motionless In White është një grup muzikor nga ScrantonPennsylvaniaShBA. Deri tani, grupi publikoi trëtë albume dhe dytë EPs resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Chris Motionless (Këngëtar), Ryan Sitkowski (Kitara), Devin Sola (E-bas), Ricky Olson (Kitara, Këngëtar)dhe Josh Balz (Keyboard).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE UK
2008 The Whorror (EP) Masquerade Records n.A.
2009 When Love Met Destruction (EP) Tragic Hero Records n.A.
2010 Creatures Fearless Records 175
2012 Infamous 53
2014 Reincarnate 9 19 43
2017 Graveyard Shift Roadrunner Records
2019 Disguise
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Motionless in White – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 2 korrik 2013 tek Wayback Machine – AU