Motohiro Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Motohiro Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëMotohiro Yamaguchi
Data e lindjes (1969-01-29) 29 Janar, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesGunma, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1998Yokohama Flügels
1999–2002Nagoya Grampus Eight
2003–2005Albirex Niigata
2005–2007Yokohama FC
Ekipi kombëtar
1995–1998Japonia58(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Motohiro Yamaguchi (lindur më 29 Janar 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 14 1
1996 13 2
1997 22 1
1998 9 0
Gjithsej 58 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]