Mr. Mister

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mr. Mister
Background information
OrigjinaLos Angeles, Kaliforni, SHBA
ZhanretPop rock
Soft rock
New Wave
Vitet aktik1980 - 1990, 2010
LabeliRCA Records
Antar/ëtRichard Page
Steve George
Pat Mastelotto
Steve Farris

Mr. Mister ishte një pop rock bend amerikan i viteve 1980. Mr. Mister konsiderohen si reprezantuesit e zërit melodik dhe të sofistikuar të pop rock-ut të viteve 1980. Bendi ishte i përbërë nga Richard Page (vokal dhe bas), Steve George (tastierë), Pat Mastelotto (bateri) dhe Steve Farris (kitarë).

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studio albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]