Mrekullia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mrekullia (lat. miraculum = mahnia) është një dukuri e pashpjegueshme për një ndërhyrje të mbinatyrores apo hyjnores, gjatë së cilës ligjet fizike duket se mposhten, pezullohen, apo tjetërsohen. Njerëz të besimeve të ndryshme kanë përkufizime të ndryshme në lidhje me fjalën "mrekulli".

Mrekullitë në fe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mrekullitë në Bibël[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mrekullitë sipas shkencës dhe filozofisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pohime bashkëkohore për mrekullitë dhe dëshmitë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]