Mu Kanazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mu Kanazaki
Mu Kanazaki FCN 2013.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Mu Kanazaki
Data e lindjes (1989-02-16) 16 Shkurt, 1989 (29 vjeç)
Vendi i lindjes Tsu, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Kashima Antlers
Numri 33
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2007–2009 Oita Trinita
2010–2012 Nagoya Grampus
2013 Nürnberg
2013–2016 Portimonense
2015 Kashima Antlers
2016– Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2009– Japonia 10 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mu Kanazaki (lindur më 16 Shkurt 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 4 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 1 1
2016 4 1
Gjithsej 10 2

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]