Mugardos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mugardos
Komunë dhe qytezë
Vendndodhja
Mugardos is located in Spanjë
Mugardos
Mugardos

Koordinatat: 43°27′16″V 8°14′9″P / 43.45444°V 8.23583°P / 43.45444; -8.23583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Provinca A Coruña
Qarku Ferrol
Kryetari i Bashkisë Xosé Fernández Barcia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.77 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 5565 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 27′ 16″ Veri

8° 14′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellodemugardos.org


Mugardos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrol, të provincës Provinca A Coruña, në Galicia. Mugardos ka 5565 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]