Muhammed Nami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Mohammed Nami
Të dhënat personale
Emri i plotëMuhammed Salih Nami
Data e lindjes7 janar 1982
Vendi i lindjesMedina, Arabia Saudite
Gjatësia1,74 m (5 ft 8+12 in)
PozicioniMbrojtës
Numri19
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2007Al-Ansar
2007–2013Al-Hilal
2013–2014Al-Fateh
2014–2016Al-Ansar
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Muhammed Salih Nami (Arabisht: محمد صالح نامي; lindi më 7 janar 1982) është futbollistë arabë i cili luan për Al-HilalLigën Profesionale Saudite.