Mulliri i Andrejës Xhafer Krasniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mulliri i Andrejës Xhafer Krasniqi
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Ulpianë, Graçanicë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3352

Mulliri i Andrejës Xhafer Krasniqi është një monument i trashëgimisë kulturore në Ulpianë, Graçanicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]