Mulliri i Berishëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mulliri i Berishëve
LlojiArkitekturore
VendndodhjaTherandë, Kosovë
NdërtuarShek. XIX -
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1216

Mulliri i Berishëve është një monument i trashëgimisë kulturore në Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]