Muras, Galicia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muras
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Muras is located in Spanjë
Muras
Muras

Koordinatat: 43°27′V 7°43′P / 43.450°V 7.717°P / 43.450; -7.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Terra Chá
Kryetari i Bashkisë Isaam Alnagm Azzam (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 163.82 km2
Popullsia 860 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Murensán
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27033
Prefiksi 982
Faqja Zyrtare muras.gal


Muras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Chá, të provincës Lugo, në Galicia. Muras ka 860 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 163.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]