Murat Güloğlu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Murat Güloğlu (lindur më 6 prill 1975 në Sivasi) është një gazetar dhe shkrimtar turk.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Güloğlu filloi jetën e tij profesionale si gazetar i ATV në 2001 .

Güloğlu u diplomua në prodhimin e programeve televizive në Universitetin e Stambollit në 1998 . Ai shkroi një libër dhe drejtoi programin Çalar Saat Hafta SonuFox nga 2011 deri në 2017 . Güloğlu drejtoi gazetat e mëngjesit në Kanal D dhe Show Radyo .