Muriel de Zapardiel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muriel de Zapardiel
Komunë
Vendndodhja
Muriel de Zapardiel is located in Spanjë
Muriel de Zapardiel
Muriel de Zapardiel

Koordinatat: 41°7′20″V 4°50′33″P / 41.12222°V 4.84250°P / 41.12222; -4.84250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.55 km2
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 7′ 20″ Veri

4° 50′ 33″ Perëndim


Muriel de Zapardiel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Muriel de Zapardiel ka 166 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]