Mustafa Agë Hanxhiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kopje e aktit të pavarsisë e bërë nga Lef Nosi

Mustafa Agë Hanxhiu ishte politikan i shqiptar i shekullit të XIX dhe firmëtar i Deklaratës të Pavarësisë së Shqipërisë për qytetin e Durrësit.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "History of Albanian People" Albanian Academy of Science.ISBN 99927-1-623-1