Muzeu Etnografik në Gjakovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muzeu Etnografik
Muzeu Etnografik Gjakovë - Pamja nga jasht 05.tif
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gjakovë, Kosovë
Koordinatat 42°22′46″V 20°25′50″L / 42.37944°V 20.43056°L / 42.37944; 20.43056Koordinatat: 42°22′46″V 20°25′50″L / 42.37944°V 20.43056°L / 42.37944; 20.43056
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.K. 1093/55
Nr. i referencës 975

Muzeu Etnografik është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 1093/55.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]